Reklama

Reklama

Portugalia: Kary dla podróżnych bez ważnego testu

Od 1 grudnia nawet 800 euro grzywny dla przybywających do Portugalii bez ważnego testu na COVID-19. Nowe prawo dotyczy zarówno firm transportowych, lotniczych, morskich, jak i też pasażerów prywatnych.

Według nowych przepisów osoby powyżej 12. roku życia, przybywające do Portugalii bez ważnych testów antygenowych lub PCR będą podlegać karze od 300 do 800 euro.

Z kolei linie lotnicze lub przewoźnicy morscy zapłacą karę od 20 tys. do 40 tys. euro za każdego pasażera przewiezionego do Portugalii bez wymaganych przez władze tego kraju dokumentów sanitarnych.

W czwartek premier Portugalii Antonio Costa ogłosił, że od 1 grudnia w kraju wprowadzony zostanie stan klęski żywiołowej w związku z nasilającą się piątą falą koronawirusa. Zapowiedział wówczas karę w wysokości 20 tys. euro jedynie dla przewoźników lotniczych za każdego przewiezionego pasażera bez ważnego testu na SARS-CoV-2.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Omikron to szczególnie niepokojący wariant

Zgodnie z nowymi przepisami posiadanie negatywnych testów, wykonanych w ciągu 48 godzin przed podróżą, będzie od środy wymagana od przybyszów zarówno w portach lotniczych i morskich, jak też na granicach lądowych Portugalii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy