Reklama

Reklama

Portugalia: 14-dniowa kwarantanna nawet dla zaszczepionych

Osoby, które zakończyły proces szczepień przeciwko koronawirusowi, muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie, jeśli miały kontakt z chorym na COVID-19 - poinformowała w środę Portugalska Generalna Dyrekcja ds. Zdrowia (DGS).

Wchodząca w skład ministerstwa zdrowia DGS napisała w komunikacie, że obowiązek kwarantanny dotyczy “w równym stopniu" osób, które przeszły pełen proces szczepień, jak i tych obywateli, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni.

Resort zdrowia podał też, iż w 10-milionowej Portugalii do szczepień wykorzystano już ponad 8 mln dawek preparatów przeciwko Covid-19, a proces szczepień zakończyło 3,5 mln osób.

Zwrot dla każdego obywatela

Z informacji służb medycznych wynika, że pomiędzy wtorkiem a środą nastąpił w kraju największy od lutego dobowy przyrost liczby zakażeń koronawirusem - odnotowano 2362 infekcje. Podczas ostatnich 24 godzin zmarły cztery osoby chore na COVID-19.

Reklama

Również w środę rząd Portugalii opublikował w dzienniku ustaw rozporządzenie przewidujące zwrot każdemu obywatelowi pełnego kosztu wykonanych w ciągu miesiąca testów antygenowych - maksymalnie czterech.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje