Reklama

Reklama

Ponad dwa mln ofiar koronawirusa na świecie

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 2,34 mln osób, a łączna liczba zakażeń to ponad 106 mln. Kolejne kraje Europy zastanawiają się nad przedłużeniem restrykcji. Choć liczba nowych przypadków na świecie wyraźnie spada, to sytuacja nie poprawiła się jeszcze na tyle, by móc znieść większość obostrzeń.

W Niemczech restrykcje zostaną prawdopodobnie utrzymane co najmniej do marca. Po południu kanclerz Angela Merkel ma w tej sprawie rozmawiać z premierami poszczególnych landów i wówczas zapadnie ostateczna decyzja. 

Z kolei we Francji liczba nowych przypadków wyniosła właśnie 18 tys., a miejscowy minister zdrowia Olivier Veran poinformował, że najprawdopodobniej nie będzie potrzeby przedłużania lockdownu.

Wielka Brytania tymczasem wprowadza obowiązek 10-dniowej kwarantanny w hotelach dla osób przyjeżdżających z krajów, gdzie rozprzestrzeniają się nowe warianty wirusa. Brytyjski minister zdrowia Matt Hanckock poinformował, że koszt pobytu w hotelu, szacowany na 1750 funtów, ma pokryć sam podróżujący do Wielkiej Brytanii.

Reklama

Z kolei Austria wprowadza obowiązek negatywnego testu na koronawirusa dla osób wracających z regionu Tyrolu. To właśnie tam miały pojawić się przypadki wariantu wirusa z RPA.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 2,34 mln osób, a łączna liczba zakażeń to ponad 106 mln - wynika z danych naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne