Reklama

Reklama

Ponad 2,5 tys. odwołanych lotów. Pandemia i pogoda utrudniają ruch lotniczy

W sobotę w USA odwołano w sumie 2584 loty. Najwięcej zakłóceń było w amerykańskiej linii lotniczej Southwest Airlines (musiała anulować 13 proc. swojego planu lotów), a spośród lotnisk największe perturbacje wystąpiły w Chicago, głównie ze względu na trudne warunki pogodowe.

2584 loty zostały w sobotę odwołane w Stanach Zjednoczonych. Powód - niesprzyjająca pogoda w kilku regionach kraju oraz rozprzestrzeniający się wariant koronawirusa Omikron - podał portal FlightAware, zajmujący się monitorowaniem ruchu lotniczego.

Utrudnienia w ruchu lotniczym

Ponadto, jak podaje FlightAware, w sobotę 3271 lotów do lub ze Stanów Zjednoczonych było opóźnionych (na całym świecie takich połączeń z opóźnieniami było 7381).

Najwięcej zakłóceń było w amerykańskiej linii lotniczej Southwest Airlines, która musiała anulować 13 proc. swojego planu lotów.

Reklama

Spośród lotnisk największe perturbacje wystąpiły w Chicago, głównie ze względu na trudne warunki pogodowe - spodziewaną w tym regionie burzę śnieżną w sobotnie popołudnie i noc.

Globalny transport lotniczy jest również bardzo zakłócony przez Omikrona. Wielu pilotów i członków załóg lotniczych jest nieobecnych w pracy po zakażeniu się koronawirusem, co zmusza firmy, nie mające wystarczającej liczby personelu do zapewnienia lotów, do ich odwołania.


Reklama

Reklama

Reklama