Reklama

Reklama

Południowoafrykański wariant wirusa. Rozpoczęto testy szczepionki

Zmodyfikowana wersja szczepionki na koronawirusa firmy Moderna, opracowana specjalnie przeciwko wariantowi z Republiki Południowej Afryki, jest gotowa do testów na ludziach w badaniach klinicznych – ogłosił amerykański koncern.

- Moderna wysłała dawki swojej szczepionki przeciwko wariantowi po raz pierwszy zidentyfikowanemu w Afryce Południowej do amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) w celu przeprowadzenia badań klinicznych - oświadczyła firma w komunikacie prasowym.

Reklama

- W naszej walce z COVID-19 musimy być czujni i proaktywni w kwestii nowych wariantów SARS-CoV-2, które się pojawiają - dodał Stephane Bancel, szef Moderny. - Moderna jest zobowiązana do wprowadzenia tak wielu zmian w naszej szczepionce, ile będzie to konieczne do opanowania pandemii - wskazał. 

Amerykańska Agencja Leków oświadczyła w poniedziałek, że producenci szczepionek nie będą musieli ponownie przechodzić przez długi proces autoryzacji już zatwierdzonych produktów, jeśli zostaną one zmienione w celu zwalczania nowych wariantów koronawirusa.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama