Reklama

Reklama

Podejrzenie koronawirusa na Mazowszu? Resort uspokaja

W Polsce nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem - uspokaja Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia po tym, jak we wtorek pojawiły się niepotwierdzone informacje o dwóch osobach, które z podejrzeniem zarażenia miały zgłosić się do placówki medycznej na Mazowszu.

"Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce" - powiedział we wtorek wieczorem rzecznik. Zaznaczył równocześnie, że nie będzie się odnosił do informacji dotyczących kolejnych przypadków podejrzeń zarażenia wirusem z Wuhanu.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w czwartek ma przedstawić sejmowej Komisji Zdrowia informację ws. rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV oraz poinformować sytuacji, w jakiej znajdują się polscy obywatele przebywający na terenach objętych kwarantanną w chińskiej prowincji Hubei.

Reklama

Portal polsatnews.pl. podał we wtorek wieczorem, że do jednej z przychodni w Markach koło Warszawy we wtorek po godz. 13 zgłosiły się dwie osoby, u których stwierdzono podejrzenie koronawirusa. Poinformowali, że źle się czują. Jeden z nich niedawno wrócił z Chin, a drugi towarzyszył mu podczas wizyty w przychodni.

Według relacji świadka, z budynku wyprowadzono ich w maskach. Jak podał portal, pacjenci trafili do warszawskiego szpitala zakaźnego, gdzie zostali odizolowani. Dotarli tam specjalnie zabezpieczoną karetką, której załoga ubrana była w charakterystyczne kombinezony zabezpieczające przed potencjalnym zarażeniem koronawirusem. Elżbieta Żmuda, dyrektor przychodni w Markach zapewniła portal, że pacjenci zostali odizolowani i zastosowano wszelkie standardy i procedury. Jej zdaniem nie wiadomo, czy pacjenci są zarażeni koronawirusem, czy tylko przeziębieni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne