Reklama

Reklama

Pierwszy przypadek wariantu Omikron na Dominikanie

Dominikana zidentyfikowała pierwszy przypadek wariantu Omikron COVID-19 - poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia tego kraju.

W oświadczeniu na Twitterze ministerstwo podało, że Omikron został zidentyfikowany u osoby z łagodnymi objawami, która przybyła do kraju z Republiki Południowej Afryki.

Ministerstwo poinformowało również, że zostało poinformowane przez chilijskie władze, że osoba, która przyjechała do Chile z Dominikany, uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Omikrona.

Ministerstwo dodało, że inne potencjalne przypadki Omikrona są w trakcie badań i analiz.

Wariant dominujący w wielu krajach

W Portugalii Omikron stał się wariantem dominującym koronawirusa - przekazała Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS) w sobotę, gdy trzeci dzień z rzędu w kraju zarejestrowano ponad 10 tys. nowych infekcji.

Reklama

"Omikron stał się już dominującym wariantem w Portugali. 22 grudnia odpowiadał on za 61,5 proc. wszystkich (nowych) zakażeń" - poinformowała DGS w oświadczaniu.

Portugalia to kraj o jednym z najwyższych poziomów zaszczepienia ludności przeciw koronawirusowi na świecie - zwróciła uwagę agencja AFP. Według danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa do piątku pierwszą dawkę szczepionki przyjęło tam 89 proc. mieszkańców kraju, a w pełni zaszczepionych było 88 proc. Dawkę przypominającą otrzymało dotąd 26 proc. ludności.

Reklama

Reklama

Reklama