Reklama

Reklama

Pielęgniarka z USA: Niektórzy chorzy do końca nie wierzą, że mają COVID-19

Pielęgniarka Jodi Doering z Dakoty Południowej napisała na Twitterze, że niektórzy ciężko chorzy pacjenci wyzywają personel szpitala i do ostatnich chwil nie wierzą, że naprawdę cierpią na chorobę COVID-19. O jej tweetach, które spotkały się z szerokim odzewem, informują we wtorek (17 listopada) amerykańskie media.

"Nie mogę przestać myśleć o pacjentach z covid z ostatnich kilku dni. Wyróżniają się ci, którzy nadal nie wierzą, że wirus istnieje" - napisała Doering w niedzielę (15 listopada). 

"Mówią ci, że musi być inny powód ich choroby. Wyzywają cię i pytają, dlaczego musisz nosić te wszystkie 'rzeczy', bo nie mają covid, ponieważ on nie istnieje. Tak, to naprawdę się zdarza" - stwierdziła. 

"Przestają krzyczeć, kiedy zostają zaintubowani" - dodała.

Kwestionowanie rzeczywistości

W rozmowie z CNN Doering powiedziała, że najtrudniejsze jest patrzenie na ludzi, którzy szukają innej przyczyny swojej choroby. - Nie chcą uwierzyć, że covid istnieje - stwierdziła. - Ludzie chcą, żeby to była grypa, chcą, żeby to było zapalenie płuc, a nawet mówili: "Myślę, że to może być rak płuc" - relacjonowała.

Reklama

- Ich ostatnie słowa brzmią: "To nie może się dziać, to nie jest prawda", wtedy gdy powinni spędzić czas na rozmowie z rodziną przez FaceTime, przepełnia ich gniew i nienawiść - powiedziała. - Po prostu nie mogę uwierzyć, że to będą ich ostatnie myśli i słowa - stwierdziła.

"Horror, który się nie kończy"

Pielęgniarka powiedziała, że kiedy proponowała niektórym pacjentom, że połączy ich z rodziną na ostatnią rozmowę, odpowiadali: "Nie, bo nic mi nie będzie". Dodała, że takie podejście odbija się na pracownikach służby zdrowia. Swoją pracę opisała jako "horror, który nigdy się nie kończy". 

Doering podkreśliła, że większość pacjentów jest wdzięczna za opiekę lekarzom i pielęgniarkom, ale to nie te przypadki najbardziej zapadają w pamięć. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy