Reklama

Reklama

Pentagon wstrzymuje szczepienia zamachowców

- Żaden z więźniów Guantanamo nie został zaszczepiony. Wstrzymujemy plan – przekazał w sobotę rzecznik prasowy Pentagonu John Kirby. Projekt szczepień przeciwko koronawirusowi 40 więźniów w specjalnym więzieniu w bazie Guantanamo wywołał kontrowersje w Stanach Zjednoczonych.

Ogłoszony przez Pentagon zamiar szczepienia osadzonych w specjalnym więzieniu w bazie Guantanamo , w tym pięciu oskarżonych o udział w zamachach z 11 września 2001 roku, oburzył niektórych republikanów.

Plan spotkał się z krytyką po tym, gdy "The New York Times" poinformował, że szczepienia więźniów rozpoczną się w najbliższych dniach. Stephen Scalis, zastępca lidera republikanów w Izbie Reprezentantów, uznał plan za "oburzający", ponieważ terroryści otrzymaliby szczepionkę wcześniej niż wielu starszych Amerykanów i weteranów.

Reklama

Rzecznik prasowy Pentagonu, John Kirby, powiedział w sobotę, że Departament Obrony "wstrzyma" plan szczepień osób przetrzymywanych w Guantanamo, i najpierw dokona przeglądu środków ochrony pracujących tam żołnierzy.

- Pozostajemy wierni naszym obowiązkom zapewnienia bezpieczeństwa naszym żołnierzom - powiedział Kirby.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy