Reklama

Reklama

Pandemiczny eksperyment biura podróży: Sprawdzą, czy da się jeździć na wakacje

Jedno z holenderskich biur podróży postanowiło przeprowadzić eksperyment, mający pokazać czy uprawianie turystyki w czasie pandemii jest możliwe. Zorganizują ośmiodniowe wakacje na Rodos dla grupy 187 osób, które odbędą się w reżimie pandemicznym. Eksperyment wspiera rząd Holandii, który obecnie odradza wszelkie podróże.

Do tej pory swoją kandydaturę do wzięcia udziału w przedsięwzięciu zgłosiło 25 tys. osób.

Firma Sunweb wybierze 187 osób w wieku od 18 do 70 lat, które za 399 euro od osoby będą miały wakacje all-inclusive pod warunkiem przestrzegania określonych reguł. Nie będą mogły opuszczać ośrodka, w którym będą spędzali urlop, a po powrocie poddadzą się 10-dniowej kwarantannie. Będą musiały również wykonać testy na obecność koronawirusa zarówno przed wyjazdem, jak i po nim.

Jeśli któryś z uczestników zakazi się w trakcie wyjazdu, będzie musiał poddać się izolacji w specjalnie do tego przeznaczonym greckim hotelu, jednak koszty pokryje organizator. Firma przygotowała wytyczne mające zapewnić bezpieczeństwo, które zaaprobował holenderski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM). 

Reklama

Holendrzy już zastanawiają się nad wakacjami

Obecnie rząd Holandii odradza wszelkie podróże za granicę, o ile nie są konieczne, co najmniej do połowy maja.

Jak pisze BBC, w Holandii trwa publiczna debata o tym, czy pozwalanie na wyjazdy wakacyjne w pandemii jest odpowiedzialne, szczególnie gdy w kraju rośnie liczba zakażeń koronawirusem oraz osób z COVID-19 przyjmowanych do szpitala. Rząd zdecydował się jednak na poparcie wakacyjnego eksperymentu ze względu na znaczącą presję na umożliwienie takich wyjazdów.

Według danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa od początku pandemii w kraju odnotowano 1 246 366 zakażeń oraz 16 536 zgonów w związku z COVID-19.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL