Reklama

Reklama

Pandemia w Europie. Kolejne kraje z surowymi restrykcjami

Kolejne europejskie kraje zaostrzają restrykcje w związku z rozwojem czwartej fali pandemii koronawirusa. Nowe epidemiczne zasady zaczęły obowiązywać w Austrii, Czechach, na Słowacji i w Grecji. Restrykcje pojawią się także w niemieckiej Saksonii.

W Austrii od północy obowiązuje ogólnokrajowy lockdown, który potrwa co najmniej do połowy grudnia.  Pracownikom biur zalecana jest praca z domu, ale w szkołach lekcje nadal będą odbywać się stacjonarnie.

Czechy z certyfikatem

Władze sąsiednich Czech postanowiły ograniczyć osobom niezaszczepionym dostęp do niektórych usług. Osoby bez certyfikatu covidowego nie wejdą do restauracji, hoteli i zakładów usługowych. 

Ograniczenia będą także obowiązywać na imprezach masowych. Wstęp na takie wydarzenia będzie możliwy tylko dla posiadających certyfikat.

Podobne zasady wprowadza Grecja. Bez konieczności okazania negatywnego wyniku testu osoby niezaszczepione będą mogły wejść wyłącznie do sklepów spożywczych, aptek i miejsc kultu.

Reklama

Zaszczepieni do pracy

Na Słowacji pracodawcy mogą od poniedziałku sprawdzać certyfikaty covidowe wszystkich zatrudnionych. Zmiany dotkną głównie niezaszczepionych. Wejdą w życie w poniedziałek i będą obowiązywać przez kolejne trzy tygodnie. 

Nowe restrykcje dotyczą m.in. mniejszych limitów osób na imprezach masowych. Na zakupy do centrów handlowych Słowacy mogą wybrać się tylko z certyfikatem.

Saksonia bez jarmarków

W niemieckiej Saksonii od poniedziałku zamknięte są wszystkie obiekty kulturalne i rekreacyjne, biblioteki, bary, a także dyskoteki. Instytucje te nie będą działać do 12 grudnia. 

Tegoroczne jarmarki bożonarodzeniowe zostały w tym kraju związkowym odwołane.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy