Reklama

Reklama

Pandemia koronawirusa. Włochy: Choruje ponad 2600 pracowników szpitali

2629 pracowników służby zdrowia we Włoszech jest zakażonych koronawirusem - wynika z raportu opublikowanego w środę na podstawie analiz krajowego Instytutu Zdrowia. Lekarze i cały personel medyczny stanowią 8,3 proc. wszystkich zakażonych.

"8,3 procent wszystkich przypadków to niemal dwa razy więcej niż wykazywano w Chinach" - zaznaczył prezes medycznej fundacji naukowej Gimbe Nino Cartabellotta. To ta fundacja opracowała raport na temat zachorowań na koronawirusa wśród pracowników służby zdrowia.

Wiele osób w ciężkim stanie

Dotychczasowy bilans w całych Włoszech to 2503 osoby zmarłe wśród zakażonych i ponad 31 tysięcy potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Liczba najciężej chorych pacjentów przebywających na oddziałach intensywnej terapii przekroczyła 2 tys.

Trudna sytuacja w regionach

W Lombardii, czyli regionie najbardziej dotkniętym epidemią, w ciągu ostatniej doby zmarło 220 osób, a łączna liczba zgonów w regionie wzrosła do 1640. Potwierdzono dotychczas ponad 16 tys. przypadków zakażeń. 879 osób przebywa w szpitalach w Lombardii na oddziałach intensywnej terapii.

Reklama

W Bergamo, gdzie zakażonych jest najwięcej, powstanie szpital polowy - ogłosił komisarz Borrelli wkrótce potem, gdy napłynęła informacja o tym, że skończyły się tam wolne łóżka na oddziale reanimacji.

W Bergamo zmarł pierwszy lekarz rodzinny - podały media.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy