Reklama

Reklama

Pandemia koronawirusa. Rekordowa dynamika zgonów i zakażeń w Hiszpanii

Od środowego do czwartkowego popołudnia liczba zmarłych z powodu koronawirusa w Hiszpanii wzrosła o 209, a infekcji zwiększyła się o 3,4 tys. To rekordowa dynamika zgonów i zakażeń w tym kraju.

Jak poinformował w czwartek dyrektor rządowego Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków (CCAES) Fernando Simon, w ciągu ostatniej doby liczba zmarłych w Hiszpanii wzrosła do 767, zaś zainfekowanych do ponad 17,1 tys.

Ponad tysiąc pacjentów na intensywnej terapii

Przedstawiciel służb sanitarnych Hiszpanii ujawnił, że prawie 1000 pacjentów zakażonych koronawirusem znajduje się na oddziałach intensywnej terapii.

"Nadal najwięcej przypadków zachorowań i zgonów notujemy na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Dotychczas zmarło tam 498 osób, zaś 6777 zostało zainfekowanych" - powiedział Simon.

Reklama

Tylko w ciągu ostatniej doby na terenie regionu Madrytu liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa powiększyła się o 108, natomiast chorych o 1140. Stołeczne władze medyczne szacują, że 590 pacjentów znajduje się obecnie na oddziałach intensywnej terapii.

Wciąż nie wstrzymują ruchu lotniczego

Innymi regionami, w których szybko rośnie liczba zakażonych jest Katalonia, Kraj Basków oraz Andaluzja. W czwartek po południu zanotowano tam odpowiednio 2702, 1190 i 1008 pacjentów chorych.

Pomimo drastycznego wzrostu infekcji szefowa MSZ Hiszpanii Arancha Gonzalez Laya powiedziała w czwartek w rozmowie z rozgłośnią Cadena SER, że rząd nie rozważa wstrzymania ruchu lotniczego.

"Nawet jeśli kiedyś taka decyzja zapadnie, to nasi obywatele przebywający poza granicami kraju mogą być spokojni o powrót do kraju. Pomożemy im" - zapewniła Gonzalez Laya.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy