Reklama

Reklama

Pandemia koronawirusa. Już ponad 60 mln zakażeń

Liczba zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła 60 milionów. Do tej pory na COVID-19 na całym globie zmarło milion i 422 tysiące osób - wynika z danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem sytuacji na świecie.

W Stanach Zjednoczonych tylko w ciągu ostatniego tygodnia przybyło ponad milion nowych zakażeń, a łączna liczba zachorowań jest największa na świecie i wynosi teraz 13 milionów. Joe Biden zaapelował do mieszkańców, by zostali w domach i nie podróżowali do rodzin z okazji rozpoczynającego się dzisiaj Święta Dziękczynienia. - W tym roku prosimy Amerykanów, żeby zrezygnowali z wielu tradycji, które czynią to święto tak wyjątkowym. Nasza rodzina w tym roku zostanie w domu - mówił Biden. Obecny amerykański prezydent Donald Trump nie odniósł się w ostatnim czasie do kwestii koronawirusa na swoich briefingach.

Reklama

Niemcy przedłużą restrykcje pandemiczne do Bożego Narodzenia, a niewykluczone, że obostrzenia pozostaną w mocy nawet do stycznia.

Zobacz też: Nowa choroba po zakażeniu COVID-19. Coraz więcej przypadków

Lawinowo wzrosła liczba przypadków w Korei Południowej. 25 listopada zakaziło się ponad pół tysiąca osób, najwięcej od marca, a miejscowe władze mówią już o trzeciej fali zachorowań.

W Sudanie na COVID-19 zmarł Said al-Mahdi, ostatni jak dotąd demokratycznie wybrany premier tego kraju w latach 80.

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 60,15 mln ludzi na świecie, ponad 1,41 mln zakażonych zmarło.

Zobacz też: Premier ogłosił, kto może liczyć na pomoc finansową. Padły kwoty

***

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy