Reklama

Reklama

Pandemia koronawirusa a bezpieczeństwo NATO. Głos Dudy i Stoltenberga

Polska i inne kraje NATO mogą czuć się w pełni zabezpieczone, bo pandemia koronawirusa nie ma wpływu na zdolności do odstraszania i obrony Sojuszu - potwierdzili podczas środowej wideokonferencji prezydent Andrzej Duda i szef Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.

O tym, że prezydent Andrzej Duda odbył półgodzinną rozmowa w formie wideokonferencji z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem poinformował Polską Agencję Prasową szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał, rozmowa dotyczyła zadań i działań NATO w dobie pandemii koronawirusa.

Według Szczerskiego bardzo ważną kwestią, która padła podczas rozmowy było "jasne potwierdzenie przez obu przywódców, że NATO jest dzisiaj w pełni gotowe do wypełnienia swoje fundamentalnej roli, jaką jest kwestia bezpieczeństwa sojuszniczego, zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa dla całego terytorium Sojuszu".

Reklama

"Pandemia nie ma wpływu na zdolności obronne NATO. Sojusznicze zdolności obronne są w pełni gotowe; Polska i inne kraje NATO mogą czuć się w pełni zabezpieczone przez system sojuszniczy. Pandemia nie ma wpływu na nasze zdolności do odstraszania i obrony całego terytorium Sojuszu" - podkreślił prezydencki minister.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy