Reklama

Reklama

Obostrzenia w Niemczech. Władze rozważają kolejne kroki

Niemcy rozważają wprowadzenie kolejnych, bardziej rygorystycznych, obostrzeń. Możliwe jest także wprowadzenie obowiązku szczepień dla wszystkich obywateli.

Niemiecki minister zdrowia, Jens Spahn, wcześniej w tym tygodniu ostrzegał rodaków, że do końca zimy "prawie wszyscy w Niemczech zostaną zaszczepieni, wyzdrowieją lub umrą".

We wtorek Spahn zapowiedział, że kolejne sektory powinny wprowadzić ograniczenia dla osób niezaszczepionych i weryfikować certyfikaty covidowe, w Niemczech zwane regułą "3G". Od środy zasady "3G" obowiązują wszystkich Niemców chodzących do stacjonarnej pracy lub korzystających z transportu publicznego.

Ponadto niemieckie landy będą ograniczać dostęp do usług i handlu osobom niezaszczepionym w regionach, gdzie przekroczony będzie krytyczny punkt liczby hospitalizacji. Ma to być działanie w zamian lockdownu i zamknięcia gospodarki i usług dla wszystkich.

Obowiązek szczepień w Niemczech?

Reklama

Nieoficjalnie rząd Niemiec rozważa także wprowadzenie obowiązku szczepień dla swoich obywateli. 68 proc. populacji Niemiec jest w pełni zaszczepionych.

Przymus szczepień dotychczas wprowadziła tylko Austria. Rząd tego raju wyjaśniał, że to jedyna droga na wyeliminowanie pandemii. Szczepionki przeciw Covid-19 znacznie zmniejszają ryzyko ciężkiej infekcji, hospitalizacji i zgonu z powodu zakażenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje