Reklama

Reklama

Obostrzenia od grudnia. Zakaz lotów z 7 krajów. Wydłużona kwarantanna

​Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie od 1 grudnia nowych obostrzeń epidemicznych. Obejmą one zakaz lotów z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe. Dodatkowo osoby wracające z tych krajów nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni.

Minister zdrowia Adam Niedzielski, w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa - Omikrona - zapowiedział zmianę zasad dla osób, które podróżują do Polski z krajów non-Schengen.

Nowe obostrzenia w podróżowaniu od grudnia. Co się zmieni?

Co dokładnie się zmieni?

Reklama

  • Wprowadzony będzie zakaz lotów z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe; dodatkowo osoby wracające z tych krajów nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni;
  • osoby podróżujące z krajów spoza strefy Schengen będą objęte kwarantanną wydłużoną do 14 dni, z której jednak będą mogły być zwolnione na podstawie testu PCR wykonanego po upływie 8 dni od przekroczenia granicy.

Nowe limity mają obowiązywać od 1 do 17 grudnia. Minister Niedzielski zastrzegł jednak, że "jeżeli sytuacja ulegnie gwałtownemu pogorszeniu, to decyzje mogą być podejmowane z dnia na dzień".

Osoby w pełni zaszczepione preparatami uznawanymi w UE, przyjeżdżające spoza strefy Schengen, nie podlegają kwarantannie.

Czytaj też: Nowe obostrzenia w Polsce. Będą obowiązywać od 1 do 17 grudnia. Co się zmieni?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje