Reklama

​Nowy Sącz: Pacjent z podejrzeniem koronawirusa

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Sączu trafił mężczyzna z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Jak dowiedział się serwis sądeczanin.info, mężczyzna jest pracownikiem lotniska w Balicach.

"Pacjent zgłosił się z wysoką gorączką i objawami duszności. Choć mężczyzna nie ma kontaktu z innymi pacjentami, przeszedł korytarzem oddziału ratunkowego. Dlatego też wstrzymaliśmy na razie przyjęcia na SOR" - podała Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka prasowa nowosądeckiego szpitala.

Zelek-Rachtan poinformowała Radio Kraków, że po przyjęciu pacjenta zostały od niego pobrane wymazy, które przesłano do Krakowa. Na ich podstawie ma zostać potwierdzona lub wykluczona obecność koronawirusa. Pobrano także wymazy, za pomocą których specjaliści sprawdzą na miejscu, czy nie jest to zwykła grypa.

Reklama

SOR wdrożył procedury

Jak informuje sądeczanin.info, SOR w Nowym Sączu wstrzymał przyjęcia, a pozostałe oddziały pracują normalnie. Jeżeli przypadek zostanie potwierdzony, pacjenci którzy przebywali na oddziale ratunkowym w chwili pojawienia się pacjenta z podejrzeniem koronawirusa, zostaną poddani kwarantannie.

Radio Kraków podaje, że szpital wdrożył procedury bezpieczeństwa. Pacjent został odizolowany, a personel założył ubrania ochronne i maski na twarz.

Serwis sądeczanin.ino informuje, że chory mężczyzna jest pracownikiem lotniska w Balicach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama