Reklama

Reklama

Nowy Jork: Spada odsetek zakażeń koronawirusem

W mieście Nowy Jork po jednodniowym wzroście odsetka zakażeń wirusa do ponad 3 procent, w ciągu ostatniej doby nastąpił spadek do poniżej 1 procenta. Gubernator Andrew Cuomo spotkał się ze środowiskiem ortodoksyjnych Żydów, wśród których liczba przypadków COVID-19 jest wysoka.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio poinformował w środę (30 wrzesnia), że wskaźnik testów na wirusa z pozytywnym wynikiem zmniejszył się w ciągu ostatniej doby do 0,94 proc., po wzroście do ponad 3,25 proc. w poprzednich 24 godzinach. Przed nagłym jednodniowym skokiem nie przekraczał od czerwca 3 proc.

Według lokalnych mediów służby sanitarne uważnie monitorowały zwłaszcza wzrost liczby przypadków COVID-19 w tych częściach dzielnicy Brooklyn, które przyczyniły się pogorszenia sytuacji w całym mieście. W niektórych z nich odnotowano odsetek zakażeń powyżej 6 proc.

Reklama

Kilkuset pracowników służby zdrowia nasiliło działania profilaktyczne. Rozdawali m.in. maseczki i informowali o niebezpieczeństwach wiążących się z wirusem. Na ulicach rozlokowano 38 aparatur do szybkiego testowania.

Burmistrz powstrzymał się na konferencji prasowej od wskazania, w których społecznościach nasiliła się epidemia. Odwołał się do tekstu z gazety "Hamodia" dla ortodoksyjnych Żydów wzywającego do noszenia maseczek.

"Wskaźniki testów z pozytywnymi wynikami w naszej społeczności są wyższe niż w większości Nowego Jorku. To niepodważalny fakt" - pisali autorzy, pośród których było dwóch radnych miejskich.

Blasio nawoływał by wszyscy nowojorczycy poddali się testom. - W ten sposób walczymy - wyjaśnił.

Także w środę gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo spotkał się z przywódcami społeczności ortodoksyjnych Żydów w sprawie wzrostu przypadków COVID-19 w tym środowisku. Wynika to stąd, że podczas dużych zgromadzeń religijnych ich uczestnicy nie zawsze przestrzegają przepisów o zakrywaniu twarzy i zachowaniu dystansu społecznego.

Według telewizji PIX11 przywódcy ortodoksyjnej społeczności żydowskiej spotkają się ze stanowym komisarzem ds. zdrowia, dr Howardem Zuckerem. Mają przygotować plan działań zachęcających m.in. do przestrzegania przepisów wprowadzonych w celu zwalczenia pandemii.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy