Reklama

Nowy Jork: 100 dolarów za zaszczepienie się trzecią dawką szczepionki

W obliczu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 z powodu wariantu koronawirusa Omikron burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zaoferował 100 dolarów za zaszczepienie się dawką przypominającą szczepionki. Oferta jest aktualna do 31 grudnia.

Zdaniem burmistrza szczepienia przypominające są kluczowe w walce ze wzrostem przypadków zachorowań na COVID-19. De Blasio zauważył, że przyjęcie trzech dawek znacznie zwiększa zdolność do zwalczania wariantu Omikron.

- To sprawi, że poczujesz się o wiele bezpieczniej, o wiele lepiej, a jednocześnie będziesz miał trochę więcej gotówki w kieszeni - zaznaczył de Blasio, cytowany przez lokalne radio 1010 WINS.

Dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą opuścić swoich mieszkań, miasto będzie oferować trzecią dawkę w ramach domowego programu szczepień. Osoby, które otrzymają w ten sposób pierwszą, drugą lub trzecią dawkę, też mogą skorzystać z zachęty w wysokości 100 dolarów.

Reklama

Rosnąca ilość zakażeń

Burmistrz wyjaśnił, że 1,7 mln nowojorczyków pobrało już zastrzyki przypominające. Chciałby, aby ta liczba wciąż rosła w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W Nowym Jorku od środy do soboty 42 600 osób uzyskało w testach na obecność COVID-19 wynik pozytywny. Dla porównania w całym listopadzie było ich mniej niż 35 800.

Naukowcy twierdzą, że Omikron rozprzestrzenia się łatwiej niż inne szczepy koronawirusów, w tym Delta. W zeszłym tygodniu stanowił w Ameryce prawie trzy czwarte nowych zakażeń - podkreśla 1010 WINS.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy