Reklama

Reklama

Nowa szczepionka na rynku. Kiedy dostawy do UE?

Novavax ma dostarczyć łącznie do 200 milionów dawek szczepionki do UE. Porozumienie w tej sprawie może zostać podpisane w tym tygodniu. Niezależnie od możliwej umowy, zakupy UE są uzależnione od zatwierdzenia preparatu przez Europejską Agencję Leków (EMA).

Novavax planuje zacząć dostarczać szczepionki do UE pod koniec 2021 r. Porozumienie w tej sprawie może zostać podpisane w tym tygodniu - informuje Reuters, powołując się na źródło unijne.

Zgodnie ze wstępną umową Novavax dostarczy łącznie do 200 milionów dawek szczepionki do UE. Novavax zawarł wstępne porozumienie z UE w grudniu, ale ostateczne porozumienie zostało opóźnione, ponieważ amerykańska firma ma trudności z pozyskaniem niektórych surowców.

Harmonogram dostaw

Urzędnik UE, który odmówił podania danych, powiedział, że Novavax nadal ma problemy z produkcją, ale przygotował "harmonogram dostaw".

Reklama

Rzecznik Komisji Europejskiej, która współprowadzi rozmowy z producentami szczepionek wraz z rządami 27 krajów, odmówił komentarza, wskazując, że sprawa jest poufna.

Novavax również odmówił komentarza na temat harmonogramu dostaw i problemów produkcyjnych.

Niezależnie od możliwej umowy, zakupy UE są uzależnione od zatwierdzenia szczepionki przez Europejską Agencję Leków (EMA), która prowadzi prace nad tym od lutego - przypomina Reuters.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy