Reklama

Reklama

Niemcy zamówią 30 mln dawek rosyjskiej szczepionki?

Portal gazety "Bild", powołując się na premiera Saksonii Michaela Kretschmera, podał, że Niemcy kupują w Rosji 30 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19 Sputnik V. Zamierzają zapłacić za 10 mln dawek w czerwcu i kolejne w lipcu i sierpniu.

Portal dodał, że premier Saksonii Michael Kretschmer ogłosił to podczas podróży do Rosji, po rozmowie z rosyjskim ministrem zdrowia Michaiłem Muraszko.

Podkreślił: - Może uda nam się zdobyć więcej. Jest to kolejna cegiełka, która pozwoli na szybkie szczepienia w Niemczech.

Nie ma zatwierdzenia EMA

"Niemcy kupują rosyjską szczepionkę dokładnie w dniu, w którym okazało się, że od końca maja wszyscy dorośli w Niemczech będą mogli się zaszczepić" - zauważa "Bild".

Szczepionka ta nie została jeszcze zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków (EMA).

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy