Reklama

Reklama

Niemcy: Wraca Oktoberfest, ale w nowym terminie. Policja niezadowolona

W 2022 roku - po dwóch latach przerwy - powrócić ma tradycyjny niemiecki festiwal piwa, Oktoberfest. Propozycja przeniesienia daty festiwalu z jesieni na lato nie spotkała się z aprobatą policji z uwagi na sezon urlopowy.

Po tym jak dwa lata z rzędu odwołano Oktoberfest, popularny niemiecki festiwal piwa w stolicy Bawarii Monachium, organizatorzy planują jego wielki powrót w 2022 roku.

Tyle, że dla tego wydarzenia zaproponowano nowy termin. Festiwal ma zostać przeniesiony z października na miesiące letnie. A to nie spotkało się z pozytywnym przyjęciem policji.

Niemiecki związek policji w Bawarii wydał w czwartek oświadczenie w tej kwestii. Związek przyznaje, że wprawdzie lipcowa data nie kolidowałaby z żadnym innym ważnym wydarzeniem, jednak istnieją pewne przeciwwskazania.

Reklama

Oktoberfest w lecie? Urzędnicy rozważą za i przeciw

- Byłby to jednak jedyny moment, w którym około 30 tysięcy funkcjonariuszy w tym kraju związkowym mogłoby w optymalny sposób wykorzystać swoje przeniesione urlopy z 2021 roku, masowo nagromadzone nadgodziny z tego roku i swoje roczne urlopy za 2022 rok - wyjaśnił Jürgen Köhnlein, szef związku.

Jak poinformował, Clemens Baumgärtner, doradca ekonomiczny i główny organizator monachijskiego festiwalu piwa, urzędnicy miejscy spotkają się w przyszłym tygodniu, aby rozważyć argumenty za i przeciw letniej dacie dla tego tradycyjnego wydarzenia.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje