Reklama

Niemcy: W kraju rozpoczęła się czwarta fala koronawirusa

W Niemczech wzrasta liczba zachorowań na COVID-19. Berliński Instytut Roberta Kocha (RKI) ogłosił w piątek, że w kraju rozpoczęła się czwarta fala pandemii koronawirusa.

Odsetek pozytywnych próbek w testach PCR w laboratoriach wzrósł z 4 do 6 proc. proc. w ciągu tygodnia do połowy sierpnia.

Szczególnie osoby młode są obecnie narażone na infekcje. W grupach wiekowych 10-49 lat zachorowalność wzrasta od początku lipca. "To wyraźnie pokazuje początek czwartej fali, która nabiera tempa, szczególnie ze względu na infekcje w populacji młodych dorosłych" - napisano w najnowszym raporcie RKI.

Niektóre z osób dotkniętych chorobą zakaziły się koronawirusem podczas wyjazdów wakacyjnych, na przykład na Bałkanach, w Turcji lub Hiszpanii.

Reklama

Nadal wzrasta liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni. Według RKI w piątek wartość ta wynosiła 48,8. Poprzedniego dnia było to 44,2, a tydzień temu - 30,1.

Ponad dziewięć tysięcy przypadków w piątek

W piątek RKI poinformował o 9280 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Tydzień temu liczba ta wynosiła 5578.

Według nowych danych w całych Niemczech w ciągu 24 godzin odnotowano 13 zgonów. Tydzień temu było 19 ofiar śmiertelnych COVID-19. Łącznie odnotowano 91 956 zgonów związanych z koronawirusem.

Od początku pandemii w RKI naliczono 3 853 055 potwierdzonych zakażeń koronawirusem Sars-CoV-2.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama