Reklama

Reklama

​Niemcy: Rekord liczby zakażeń. Pierwszy raz od początku pandemii ponad 200 tys. nowych przypadków

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa i dokładnie dwa lata po pierwszym potwierdzonym przypadku COVID-19 w Niemczech, w ciągu jednego dnia zgłoszono ponad 200 tys. nowych zakażeń.

Instytut im. Roberta Kocha (RKI) poinformował w czwartek o 203 136 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. 

Koronawirus w Niemczech

Siedmiodniowa zapadalność, czyli liczba infekcji liczona na sto tysięcy mieszkańców w ciągu siedmiu kolejnych dni, osiągnęła najwyższy dotychczasowy poziom i wynosi 1017,4 (940,6 poprzedniego dnia i 638,8 dokładnie tydzień temu).

Obecnie siedmiodniowa zachorowalność przekracza próg 1000 w ośmiu krajach związkowych. Najwyższa jest w Berlinie, gdzie wynosi 1863,2 i w Hamburgu (1616,2). Turyngia z wartością 371,8 ma najniższą zachorowalność.

Reklama

Pierwszy przypadek koronawirusa w Niemczech

Pierwszy przypadek koronawirusa w Niemczech został oficjalnie potwierdzony w Bawarii 27 stycznia 2020 roku. Od tego czasu SARS-CoV-2 zaraziło się w całym kraju ponad 9,2 mln osób. Liczba zgonów związanych z Covid-19 wynosi 117 314.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy