Reklama

Reklama

Niemcy: Od poniedziałku surowe obostrzenia dla niezaszczepionych. Maseczki nadal obowiązkowe

W Niemczech od poniedziałku obowiązuje nowa zasada. Aby przebywać w zamkniętych pomieszczeniach, które są dostępne publicznie, należy być ozdrowieńcem, zaszczepionym lub okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Nadal trzeba nosić maseczki w sklepach i komunikacji publicznej.

Obowiązek testowania dotyczy wizyt w restauracjach, kinach, salonach fryzjerskich, siłowniach, basenach i halach sportowych, odwiedzin w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz domach opieki i uczestników imprez. Także ci, którzy zatrzymują się w hotelach, muszą przedstawić negatywny wynik testu, który należy powtarzać co trzeci dzień pobytu.

Istnieją wyjątki, na przykład dla uczniów, którzy są regularnie testowani i dla małych dzieci.

Kraje związkowe mogą zawiesić obowiązywanie tych zasad, kiedy siedmiodniowa zapadalność w danym landzie utrzymuje się na stałym poziomie poniżej 35 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu tygodnia.

Reklama

Maseczki zostają

Nadal obowiązkiem każdego, bez względu na to, czy jest zaszczepiony, wyleczony czy przebadany, jest zachowanie dystansu i noszenie maseczek podczas zakupów i w środkach transportu publicznego.

Presja na osoby nieszczepione wzrośnie jeszcze bardziej od 11 października.  Wtedy skończą się bezpłatne testy na obecność koronawirusa, które teraz można bez problemu zrobić w wielu miejscach. 

Namioty testowe ustawiane są m.in. w pobliżu kin i restauracji i bardzo wiele osób korzysta z tej oferty. Rządy federalny i rządy krajów związkowych uzgodniły zakończenie bezpłatnego testowania, ponieważ każdy w Niemczech może teraz bez problemu się zaszczepić.

Wzrost zakażeń

Instytut Roberta Kocha poinformował w poniedziałek o 3668 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To o 1542 więcej niż w poniedziałek tydzień temu, kiedy odnotowano 2126 nowych zakażeń. 

Siedmiodniowa zapadalność wzrosła do 56,4 z 54,5 poprzedniego dnia. Wartość ta wskazuje, ile osób na 100 000 mieszkańców zostało zakażonych koronawirusem w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy