Reklama

Niemcy. Minister Zdrowia: Pandemia koronawirusa powraca

Zachorowalność na koronawirusa ponownie rośnie w całym kraju, a wiele klinik już zgłasza problemy z "wąskimi gardłami" w leczeniu pacjentów. - Kierunek, w którym zmierzamy, nie jest dobry – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej federalny minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD).

Minister ostrzegł, że "pandemia koronawirusa powraca". Karl Lauterbach wskazał na wzrastającą liczbę infekcji i zgonów oraz rosnące obciążenia szpitali. 

Zaapelował też do krajów związkowych o zaostrzenie przepisów dotyczących stosowania masek w pomieszczeniach, ze względu na dużą liczbę nowych infekcji koronawirusa.

"To nie jest kampania strachu"

Lauterbach zaprezentował nową kampanię ministerstwa zdrowia, mającą na celu promowanie szczepień oraz środki ostrożności i ochrony m.in. maski. 

- To nie jest kampania strachu. Chodzi o to, że powinniśmy być solidarni jako społeczność - podkreślił, mówiąc m.in. o długotrwałych problemach zdrowotnych po przechorowaniu Covid-19 (tzw. long Covid).

Reklama

Ponad 100 tys. nowych infekcji w Niemczech

Instytut Roberta Kocha (RKI) zarejestrował w piątek 114 198 nowych infekcji w całych Niemczech

Lauterbach zakłada jednak istnienie "znacznej liczby niezgłoszonych przypadków" i szacuje, że w rzeczywistości jest ona trzy do czterech razy wyższa, niż ta oficjalna.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Karl Lauterbach | COVID-19 | Niemcy | pandemia koronawirusa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy