Reklama

Reklama

Niemcy masowo rezerwują loty do Hiszpanii

Po decyzji berlińskiego Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) o usunięciu Majorki i innych regionów Hiszpanii z listy obszarów zagrożonych COVID-19, rezerwacje na loty rozeszły się w mgnieniu oka.

Niemcy błyskawicznie wykupili rezerwacje na wielkanocne wyjazdy na Baleary po tym, jak Instytut im. Roberta Kocha ogłosił, że te hiszpańskie wyspy nie są już obszarem ryzyka zakażenia koronawirusem - poinformował magazyn "Der Spiegel".

Dodatkowe połączenia

Wydaje się, że pandemia koronawirusa nie przeszkadza wielu Niemcom w planowaniu wielkanocnych wakacji na Majorce.

Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na loty niemieckie tanie linie lotnicze Eurowings, należące do Lufthansy, uruchomiły na Wielkanoc około 300 dodatkowych połączeń.

- Po decyzji berlińskiego Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) o usunięciu Majorki i innych regionów Hiszpanii z listy obszarów zagrożonych COVID-19, rezerwacje na loty rozeszły się w mgnieniu oka - powiedział przedstawiciel Eurowings.

Reklama

Negatywny wynik

Zgodnie z wymogami władz Balearów w samolotach lecących na Majorkę mogą znaleźć się tylko pasażerowie z negatywnymi wynikami na obecność koronawirusa.

W związku z możliwościami wyjazdów zagranicznych pełnomocnik rządu federalnego ds. turystki Thomas Bareiss domaga się ponownego umożliwienia Niemcom urlopowego wypoczynku we własnym kraju. - Trudno mi sobie wyobrazić, że możliwe są wakacje na Majorce, ale hotele w Schwarzwaldzie pozostaną zamknięte - powiedział polityk CDU.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy