Reklama

Reklama

Niemcy: Lekarz oskarżony o zabicie trzech pacjentów z COVID-19

45-letni lekarz z kliniki uniwersyteckiej w Essen, w Niemczech został oskarżony o trzy zabójstwa. Ofiarami mieli być chorzy na COVID-19 pacjenci, którym lekarz miał zaaplikować leki natychmiastowo kończące życie.

Trzej zmarli pacjenci pochodzą z Essen, Gelsenkirchen i z Holandii - pisze portal dziennika "Rheinische Post". Szpital Uniwersytecki w Essen (Nadrenia Północna-Westfalia) skomentował najnowsze wydarzenia w komunikacie prasowym.

Stwierdzono w nim, że listopadzie ubiegłego roku prokuratura została powiadomiona natychmiast po pojawieniu się pierwszych podejrzeń, a lekarz został zwolniony z pracy. "Szpital Uniwersytecki w Essen nadal w pełni współpracuje z odpowiednimi organami śledczymi i wspiera je w ich pracy" - napisano w komunikacie prasowym szpitala.

"Chciał skrócić cierpienia pacjentów"

Oskarżony lekarz pracował w Zagłębiu Ruhry od lutego 2020 roku. Przed 2020 rokiem pracował dziewięć lat w klinice uniwersyteckiej w Heidelbergu, a następnie jako specjalista anestezjologii w Klinice Lippe w Detmold. Obie kliniki ogłosiły w listopadzie 2020 roku wewnętrzne dochodzenia w jego sprawie.

Reklama

W Detmold dochodzenie nie ujawniło żadnych podstaw do ewentualnych podejrzeń. Prokurator w Heidelbergu czeka na wyniki kliniki uniwersyteckiej.

"Prokuratura w Essen prowadzi obecnie dochodzenie, aby wykluczyć dalsze sprawy. Były lekarz przebywa w areszcie. Uzasadnił swój czyn, mówiąc, że chciał skrócić cierpienia pacjentów. Według prokuratora nie było dowodów na to, że pacjenci sami życzyliby sobie przedwczesnej śmierci" - pisze RP Online.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy