Reklama

Reklama

Niemcy: Koronasceptycy wyszli na ulice. W zamieszkach ranni policjanci

W wielu miastach Niemiec tysiące ludzi protestowało przeciwko ograniczeniom wprowadzanym w związku z pandemią koronawirusa. Jak piszą niemieckie media, w zamieszkach ranni zostali policjanci.

W Turyngii - jak podała policja - około 6 tys. osób protestowało podczas 26 zgromadzeń organizowanych w całym kraju związkowym.  W większości były to nielegalne zgromadzenia - powiedział rzecznik. Siedmiu funkcjonariuszy zostało rannych podczas interwencji.

Również w Mannheim, pomimo zakazu, według szacunków policji około 2 tys. osób przemaszerowało przez miasto, w większości bez maseczek i bez zachowania dystansu. Około 800 z nich udało się dostać do centrum. Dopiero zebranie przez policję bardzo dużych sił spowodowało stopniowe uspokojenie sytuacji. W trakcie wieczornych zamieszek rannych zostało sześciu policjantów.

Reklama

Protest przeciwko obowiązkowi szczepień

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim około 7 tys. osób wzięło udział w protestach w co najmniej dwunastu miastach, z czego około 2900 w Rostocku. Protest był skierowany głównie przeciwko ewentualnym obowiązkowym szczepieniom, ale w wielu miejscach ludzie skarżyli się również na podział społeczeństwa z powodu ograniczeń.

W Magdeburgu zebrało się około 3500 osób, w Gummersbach w Nadrenii Północnej-Westfalii około 500. W Saksonii policja rozprawiła się wieczorem z protestami w kilku miejscach. W Dreźnie policja naliczyła około stu protestujących w centrum miasta.

Również w Berlinie doszło do protestów

Podczas demonstracji przeciwko działaniom państwa związanym z pandemią coraz częściej dochodzi do aktów przemocy. Również w ostatni weekend doszło do zamieszek podczas różnych demonstracji, często niezapowiedzianych, w których rannych zostało kilku policjantów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy