Reklama

Reklama

Niemcy: Klienci znów ruszyli do sklepów. Z półek znika papier toaletowy

W weekend media społecznościowe w Niemczech zalały zdjęcia opatrzone hasztagiem #papiertoaletowy, na których widać puste półki sklepowe - informuje dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Podobnie jak wiosną, gdy w kraju rozpoczynała się pierwsza fala epidemii koronawirusa, klienci znowu kupują w większych ilościach niż zwykle, zwłaszcza papier toaletowy, makarony i konserwy. Na początku pandemii, w drugim tygodniu marca, sprzedaż papieru toaletowego w Niemczech wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim - przypomina gazeta.

Reklama

Przynajmniej w niektórych działach ponownie zwiększa się popyt - wskazują sieci sklepów Lidl i Aldi Sued, cytowane przez "FAZ". Według Lidla dotyczy to głównie produktów higienicznych.

W sobotę rozpoczęły się pierwsze zwiększone zakupy środków higienicznych w supermarketach i drogeriach, w niedzielę ludzie stali w kolejkach przed drogeriami na dworcach. Nawet w przypadku usług kurierskich liczba dostaw papieru toaletowego wzrosła - informuje dziennik "Bild".

Zainstalowali uliczny automat z papierem toaletowym

Hakle, producent tego towaru z Duesseldorfu, zainstalował pierwszy uliczny automat do papieru toaletowego w Niemczech, gdzie można kupić go o każdej porze dnia i nocy. Za dwie rolki, zależnie od jakości papieru trzeba, zapłacić 1,50 lub 2 euro. W automacie można także kupić chusteczki higieniczne i dezynfekujące - donosi "Bild".

Zakupy "chomików", jak niemiecka prasa nazywa klientów zaopatrujących się na zapas, jeszcze nie są powszechnym zjawiskiem. Doniesienia o opróżnianiu półek pochodzą głównie z Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii. 

W południowo-zachodnich Niemczech dużą rolę odgrywa również strach przed zamknięciem granic. 

W miasteczku Kehl w Badenii-Wirtembergii w ostatnich dniach nastąpił ogromny wzrost liczby kupujących z przygranicznego francuskiego regionu Alzacja - poinformowała "FAZ" Sabine Hagmann, dyrektor generalna stowarzyszenia handlowego w tym landzie.

Ponad 4 tys. nowych zakażeń

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 4325 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 12 kolejnych zgonów - poinformował w poniedziałek berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). 

Dzień wcześniej informował o ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, a trzy poprzednie dni przyniosły rekordowe dobowe przyrosty - 6638, 7334 i 7830 infekcji.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje