Reklama

Reklama

Niemcy: Epidemia koronawirusa po imprezie na 300 osób. Przyszło na nią dwóch zakażonych

Po imprezie w Bad Doberan, w której między innymi uczestniczyły dwie osoby zakażone SARS-CoV-2, liczba pozytywnych przypadków wzrasta. Dużym utrudnieniem są problemy z dotarciem do uczestników wydarzenia i śledzeniem kontaktów – informuje we wtorek portal RND. W zabawie uczestniczyło 300 osób. Impreza odbyła się pod koniec lipca w klubie w Bad Doberan pod Rostockiem.

Podczas śledzenia kontaktów znaleziono kolejnych jej uczestników z objawami choroby, których skierowano do natychmiastowego przetestowania.

- Dotychczas udało się dotrzeć do siedmiu zakażonych gości - poinformowały władze powiatu. Zalecono wszystkim uczestnikom imprezy, aby wykonali przynajmniej jeden test na obecność wirusa. - Szczególnie osoby wykazujące objawy przeziębienia powinny niezwłocznie wykonać test PCR - pisze RND.

Śledzenie kontaktów i dotarcie do potencjalnie zakażonych osób jest dużym problemem dla władz. 

- Dane z aplikacji Luca są obecnie bezużyteczne, ponieważ zagubiono klucz do danych. Szukamy rozwiązania, które w razie potrzeby umożliwi ich odszyfrowanie - powiedział na łamach RND rzecznik powiatu Rostock, Michael Fengler.

Reklama

Lista nazwisk nie pomogła

W śledzeniu kontaktów nie pomogła też tradycyjna lista nazwisk uczestników imprezy. - Spośród danych osób, które otrzymaliśmy na listach papierowych - łącznie było ich 104 - tylko 20 nadawało się do użytku. Reszta podała złe numery telefonów lub fałszywe nazwiska, przez co badania prowadzone przez departament zdrowia są znacznie utrudnione - wyjaśnił Fengler. 

Zaapelował do uczestników imprezy o zgłaszanie się na testy. - To jedyny sposób na powstrzymanie epidemii. W przypadku jej rozwoju jest ryzyko poważnych konsekwencji, które mogłyby mieć skutki sięgające nawet żłobków, przedszkoli i szkół w regionie. Gdy infekcja się rozprzestrzenia, dotyka głównie najsłabszych, szczególnie osoby niezaszczepione i chore, niezależnie od wieku - powiedział Fengler na łamach RND.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje