Reklama

Reklama

Niemcy chcą kupić szczepionkę Sputnik V. Potrzebna zgoda EMA

Niemcy są zainteresowane kupnem 30 milionów dawek rosyjskiej szczepionki Sputnik V przeciwko COVID-19. Do transakcji miałoby dojść w wakacje.

Jak powiedział premier Saksonii Michael Kretschmer, Niemcy kupią szczepionki, jeśli zgodę wyrazi Europejska Agencja Leków. Preparaty miałyby trafić do Niemiec w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn powiedział na początku kwietnia, że Niemcy negocjują z Rosją przedterminową umowę kupna preparatów Sputnik V.

Hamulec bezpieczeństwa w Niemczech

Rząd Niemiec zatwierdził w ubiegłym tygodniu projekt nowelizacji ustawy o ochronie przed infekcjami, decydując się na tzw. hamulec bezpieczeństwa dla całego kraju.

Zasada hamulca bezpieczeństwa polega na przywracaniu twardego lockdownu, gdy liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców przekroczy 100 w ciągu tygodnia. Ma to zapewnić jednolite wdrażanie w kraju ograniczeń związanych z pandemią. Dotychczas były one realizowane na mocy dekretów poszczególnych krajów związkowych, często w różny sposób.

Reklama

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama