Reklama

Niemcy: Centrum szczepień w Berlinie zostanie zamknięte

Największe w stolicy Niemiec centrum szczepień zostanie w czwartek zamknięte. Według informacji niemieckich mediów jest zbyt mało osób chcących się zaszczepić. Pięć pozostałych ośrodków jest gotowych, ale jeszcze nie działa z powodu braku szczepionek.

Ośrodek szczepień w hali widowiskowo-sportowej w dzielnicy Trepow w Berlinie na przełomie roku nie będzie czynny. Departament zdrowia berlińskiego Senatu potwierdził portalowi rbb24, że placówka będzie zamknięta od sylwestra do 3 stycznia.

Szczepienia w Berlinie rozpoczęły się w niedzielę. Mobilne zespoły szczepień pracowały w domach spokojnej starości i domach opieki. Po południu szczepienia rozpoczęły się w hali w Treptow, największym centrum szczepień w mieście, z 80 stanowiskami szczepień. Najpierw szczepieni są w Niemczech pracownicy domów opieki. "Jednak nie ma zbyt wielu chętnych" - twierdzi dziennik "Bild".

Reklama

"Szczepienia przez mobilne zespoły szczepień w placówkach opiekuńczych i szpitalach trwają" - ogłosiła administracja zdrowia. "Więcej szczepień dla innych grup nie jest obecnie możliwe ze względu na ilość szczepionki" - dodano. Z tego powodu pozostałe pięć ośrodków szczepień w Berlinie jest gotowych do pracy, ale jeszcze nie działa.

Jak donosi dziennik "Tagesspiegel", zaplanowane na wtorek otwarcie centrum szczepień przeciwko COVID-19 na byłym lotnisku Tegel zostało przesunięte w związku z tym, że nie ma wystarczającej ilości szczepionek. Centrum ma zostać otwarte w połowie stycznia.

Według danych Instytutu Roberta Kocha (RKI) do wtorkowego wieczoru w Berlinie odnotowano 3839 szczepień na koronawirusa.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy