Reklama

Reklama

Niemcy: Akademik otoczony przez służby. Student zmarł na COVID-19

Nie żyje 30-letni student, który zachorował na COVID-19 tuż po powrocie do Niemiec z Indii. Po śmierci mężczyzny władze objęły kwarantanną wszystkich lokatorów bloku w dzielnicy Strehlen w Dreźnie. 14-piętrowy akademik został otoczony przez policję.

Władze Drezna poinformowały w czwartek wieczorem, że zmarły w czwartek na COVID-19 student wrócił niedawno z odwiedzin w rodzinnych Indiach. Nie miał objawów typowych dla COVID-19. 

Wykonany 25 maja test wykazał jednak, że jest zakażony koronawirusem. Jego stan zdrowia gwałtownie pogorszył się w ostatnich dniach.

Zobacz też: Czarna seria. Wyłowiono kolejne ciało

Służby medyczne uważają, że to indyjski wariant koronawirusa przyczynił się do szybkiego postępu choroby. Dlatego urzędnicy podjęli decyzję o odizolowaniu mieszkańców akademika i dokładnym zbadaniu tego przypadku.

Reklama

Blok przy Hildebrandstrasse 7 w Dreźnie został całkowicie odcięty, a budynek otoczyła policja. 219 mieszkańców nie może go opuścić wcześniej niż w najbliższy wtorek. W piątek wszyscy mają zostać poddani testom na koronawirusa. 

Więcej w polsatnews.pl

Reklama

Reklama

Reklama