Reklama

Reklama

Niemal 18 tys. zakażeń COVID-19 w Rosji. Obowiązkowe szczepienia dla części osób w Moskwie

W sobotę dzienna liczba zakażonych koronawirusem w Rosji niemal przekroczyła 18 tysięcy. Tak wysokiego wyniku nie odnotowano tam od stycznia.

W ciągu minionej doby w Rosji odnotowano dokładnie 17 906 zakażeń COVID-19 - podał w sobotę sztab ds. walki z epidemią. To najwyższy dobowy przyrost zachorowań od 31 stycznia br. W samej Moskwie od piątku wykryto 9120 infekcji, najwięcej od początku pandemii.

Skok zakażeń koronawirusem w Rosji. Powodem Delta

Władze oceniają, że za falę nowych zachorowań odpowiedzialny jest indyjski wariant koronawirusa, któremu nadano nazwę Delta.

Koronawirus w Polsce. Najświeższe dane resortu zdrowia

Szczególna sytuacja jest w Moskwie, gdzie władze zwiększą w najbliższych tygodniach liczbę miejsc szpitalnych z 17 tys. do 24 tys. 

Reklama

Obowiązkowe szczepienia w Moskwie

Mer Moskwy Siergiej Sobianin zalecił obowiązkowe szczepienia co najmniej 60 proc. pracowników niektórych branż (m.in. oświaty, żywienia zbiorowego, transportu publicznego). 

Po Moskwie podobny obowiązek zapowiedziały władze sześciu innych regionów Rosji: obwodu moskiewskiego, Sachalinu, Tuły, oraz obwodów: kemerowskiego, leningradzkiego i twerskiego.

Dowiedz się więcej na temat: Rosja | koronawirus | covid | zakażenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje