Reklama

Reklama

Najnowsze dane o koronawirusie w Niemczech

14 419 przypadków zakażenia koronawirusem i 267 kolejnych zgonów zarejestrowano w Niemczech minionej doby - poinformował we wtorek (17 listopada) rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Do tej pory w Niemczech zdiagnozowano 815 746 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 12 814 osób.

Pomimo wprowadzenia w Niemczech 2 listopada częściowego lockdownu sytuacja epidemiczna nie uległa znaczącej poprawie. Rząd chce dalszych drastycznych ograniczeń.

W poniedziałek kanclerz Angela Merkel dyskutowała o tym z premierami rządów krajowych, ale jeszcze nie uzgodniono wprowadzenie kolejnych restrykcji.

W związku z dalszym szerzeniem się koronawirusa Saksonia zawiesiła w poniedziałek mały ruch graniczny, który pozwalał mieszkańcom tego kraju związkowego na krótkie wyjazdy do Polski oraz Czech w celu zrobienia zakupów czy zatankowania samochodu.

Reklama

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy