Reklama

Reklama

​MZ: W Polsce hospitalizowanych jest 13 osób z powodu podejrzeń koronawirusa

W Polsce nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem - zapewnił w poniedziałek w Polsat News Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Dodał, że 13 osób, które przyjechały z chińskiego miasta Wuhan do Polski, przebywa w szpitalu, a 17 w reżimie domowym.

"Na razie wiemy, że w Polsce nie ma ani jednego potwierdzonego przypadku (zarażenia koronawirusem - red.). 13 osób jest w szpitalu, a 17 w reżimie domowym. U żadnego z nich nie stwierdzono obecności wirusa" - powiedział Szumowski.

Szef resortu zdrowia dodał, że tak naprawdę odetchniemy z ulgą, gdy zostanie wprowadzona szczepionka przeciw temu wirusowi i jest to długi proces.

Dodał, że jest kilka opcji dotyczącej rozwoju sytuacji. "Albo wirus sam wygaśnie, z czego będziemy się cieszyć, ale i tak będziemy szukali na niego szczepionki. Albo przejdzie w stan takiej po prostu obecności, jak każdy inny koronawirus. Tutaj bezpieczni będziemy, jak będziemy mieli szczepionkę i będziemy wiedzieć jak on zachowuje się w Europie, bo na razie doniesienia mamy głównie z Chin i z Azji" - powiedział.

Reklama

Do poniedziałku w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono łącznie ponad 70,5 tys. zakażeń koronawirusem, a 1770 osób zmarło. Najwięcej infekcji i zgonów odnotowano w Hubei. Od 23 stycznia Wuhan i szereg innych miast prowincji jest poddanych kwarantannie i praktycznie odciętych od świata.
Zobacz też:

Chińskie media: Zatrzymano aktywistę krytykującego władze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy