Reklama

Minister zdrowia ogłasza zapisy na szczepienia dzieci od piątego roku życia

We wtorek rozpoczynają się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci od 5 do 11 roku życia. - Od 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepienia dzieci - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

W czasie piątkowej konferencji prasowej przed szpitalem tymczasowym w Opolu szef resortu zdrowia powiedział, że 13 grudnia dotrą do Polski pierwsze dostawy szczepionek przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

- Od 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepień tych dzieci - powiedział Niedzielski.

Poinformował, że w najbliższą niedzielę i w poniedziałek w systemie elektronicznym będą wystawiane zlecenia dla dzieci.

Szczepienia dzieci. Opiekun będzie musiał być obecny

Powiedział, że zapisy będą odbywały się podobnie jak w przypadku dorosłych, czyli przez infolinię i za pośrednictwem strony internetowej. 

Reklama

- Oczywiście będzie musiał to robić opiekun, który powinien być także obecny przy szczepieniu dziecka - tłumaczył Niedzielski.

Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla tego specyfiku.

EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu COVID-19. 

Czytaj też w serwisie INTERIA ZDROWIE: Wypadanie włosów po COVID-19. Z czego wynika i jak sobie radzić?

PAP
Dowiedz się więcej na temat: szczepienia | szczepienia dzieci | Pandemia koronawirusa | COVID-19

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy