Reklama

Reklama

Malezja: Para ominęła restrykcje. Zorganizowali wesele na 10 tys. osób

Na przyjęciu weselnym pary z Malezji bawiło się 10 tys. osób. Wszystko odbyło się jednak zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Zamiast organizować przyjęcie, para młoda stworzyła punkt drive-thru, w którym przyjmowała życzenia. W zamian goście, nie wychodząc z samochodów, otrzymywali "wyprawkę" z weselnym obiadem.

O nietypowej ceremonii poinformowało BBC News. Korespondenci stacji zwrócili uwagę, że organizacja takiego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu ojca pana młodego - wpływowego polityka Tengku Adnana Tengku Mansora, byłego ministra turystyki i terytoriów federalnych.

Ponad 10 tys. samochodów

Weselni goście podjeżdżali pojedynczo pod budynek rządowy w Putrajaya, gdzie czekała na nich młoda para i ich najbliższa rodzina. Po złożeniu życzeń na odległość, goście odbierali wcześniej przygotowany obiad od pracowników restauracji.

"Przekazano mi, że od rana było tu ponad 10 tys. samochodów" - przekazał Tengku Adnan we wpisie na Facebooku. Świeżo upieczony teść podziękował gościom za obecność i dostawanie się do procedur. 

Reklama

Polityk udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcia z ceremonii.

Wydarzenie trwało ponad trzy godziny. Samochody praktycznie się nie zatrzymywały i w efekcie uniknięto większych korków.

Ponad 93 tys. przypadków zakażenia

Do tej pory w Malezji potwierdzono ponad 93 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 77 tys. osób wyzdrowiało. Z powodu COVID-19 zmarło 437 osób. Liczba dziennych zakażeń w ostatnich dniach nie przekracza dwóch tys.

BBC dodaje, że w poniedziałek, dzień po ceremonii, Tengku Adnan Tengku Mansor został uznany za winnego przyjęcia łapówki w wysokości 500 tys. dolarów i skazany na karę grzywny i 12 miesięcy pozbawienia wolności.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy