Reklama

Reklama

Londyn: Antyszczepionkowcy wdarli się do siedziby Agencji ds. Regulacji Leków. Starcia z policją

Grupa antyszczepionkowców protestuje w Londynie przed siedzibą Agencji ds. Regulacji Leków i Produktów Zdrowotnych (MHRA). Manifestujący próbują wedrzeć się do środka budynku, do którego dostępu broni policja. Dochodzi do przepychanek. Jak informują brytyjskie media kilku osobom udało się dostać do wieżowca.

Jak wynika z relacji mediów oraz z zamieszczonych przez nie nagrań wideo, dostać się do budynku próbowała grupa licząca nie więcej niż kilkadziesiąt osób. Na filmikach widać kordon policji broniący dostępu do drzwi oraz przepychanki między antyszczepionkowcami a funkcjonariuszami. Radio LBC podaje jednak, że z nagrań w mediach społecznościowych wynika, że kilku osobom udało się wedrzeć do biurowca, który znajduje się w dzielnicy Canary Wharf we wschodnim Londynie.

Londyńska policja metropolitalna potwierdziła na Twitterze, że przed biurowcem trwa demonstracja, a jej funkcjonariusze pilnują wejścia do budynku.

Reklama

Rolą MHRA jest dopuszczanie do obrotu w Wielkiej Brytanii leków oraz produktów ochrony zdrowia i to ta instytucja zdecydowała o tym, że cztery szczepionki przeciw Covid-19 mogą być używane w tym kraju.

To trzeci tego typu incydent w ciągu niespełna miesiąca. Na początku sierpnia grupa antyszczepionkowców próbowała wedrzeć się do dawnej siedziby publicznej stacji BBC w zachodnim Londynie, a półtora tygodnia temu - do siedziby telewizyjnej firmy produkcyjnej ITN, która produkuje m.in. wiadomości dla stacji ITV, Channel 4 i Channel 5.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje