Reklama

Reklama

Lek na artretyzm pomoże w walce z COVID-19? Czeka na ocenę EMA

Europejska Agencja Leków (EMA) poinformowała, że ocenia wniosek o rozszerzenia stosowania tocilizumabu na osoby dorosłe cierpiące z powodu ciężkiej infekcji koronawirusowej. Lek stosowany jest w leczeniu artretyzmu.

EMA poinformowała w poniedziałek, że rozpoczęła przyspieszoną ocenę tocilizumabu - leku stosowanego w leczeniu artretyzmu, który potencjalnie miałby pomagać osobom hospitalizowanym z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19.

W czerwcu lek uzyskał od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) warunkowe dopuszczenie do użytku, a w lipcu stosowanie tocilizumabu u pacjentów ciężko chorych na COVID-19 rekomendowała także Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Decyzja w październiku

EMA w poniedziałkowym oświadczeniu poinformowała, że ocenia wniosek o rozszerzenia stosowania tocilizumabu na osoby dorosłe cierpiące z powodu ciężkiej infekcji koronawirusowej, które są już leczone innymi lekami sterydowymi lub wymagają użycia respiratora.

Reklama

Decyzji dotyczącej autoryzacji na terenie Unii Europejskiej można się spodziewać w połowie października - podała EMA.

Tocilizumab jest lekiem immunosupresyjnym, stosowanym zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, najczęściej w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy