Reklama

Reklama

Koronawirus z Chin. Wynik pacjentów ze Szczecina ujemny

U kolejnych dwóch pacjentów szpitala wojewódzkiego nie stwierdzono koronawirusa. Wynik badania pobranych od nich próbek jest ujemny - poinformował w sobotę p.o. rzecznika prasowego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie Mateusz Iżakowski.

W sobotę, po godz. 18 SPWSZ w Szczecinie otrzymał wyniki badań próbek pobranych od dwóch pacjentów przyjętych z podejrzeniem koronawirusa. "Wynik jest ujemny, co oznacza, że pacjenci nie są zarażeni tym wirusem" - poinformował PAP Iżakowski.

Dodał, że nie ma informacji, czy ta dwójka pacjentów została już wypisana do domu, czy stanie się to w niedzielę. Zaznaczył natomiast, że szpital opuścił pierwszy z pacjentów, u którego podejrzewano infekcję wywołaną koronawirusem. Zakażenia nie potwierdziły wykonane badania. Ich ujemny wynik szpital otrzymał w piątek.

Reklama

W tych trzech przypadkach, jak poinformował rzecznik, infekcje były grypopochodne.

Iżakowski podał, że szpital czeka jeszcze na wyniki badań dwóch izolowanych pacjentów. "Mają być znane w niedzielę i w poniedziałek" - powiedział.

Do tej pory do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie w związku z podejrzeniem koronawirusa przyjęto pięciu pacjentów, którzy przebywali wcześniej za granicą, w krajach europejskich, gdzie stwierdzono przypadki zakażenia.

Iżakowski jednocześnie poinformował, że w szpitalach przy ul. Arkońskiej i w Zdunowie zarządzeniem dyrekcji obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów aż do odwołania. Spowodowane jest to wirusem grypy. 

Reklama

Reklama

Reklama