Reklama

Reklama

Koronawirus. Wzrost zakażeń na Słowacji. Najwięcej pozytywnych wyników testów od maja

519 pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa - to najwyższy dzienna liczba zakażeń na Słowacji od maja bieżącego roku. Nie odnotowano wzrostu liczby pacjentów w szpitalach, w których jest 175 osób.

W piątek wypisano cztery osoby, ale niewykluczone, że sytuacja w szpitalach wynika z faktu, że przed weekendem zazwyczaj więcej osób wychodzi do domów.

Na oddziale intensywnej terapii jest 23 pacjentów, z czego 14 jest podłączanych do aparatury wspomagającej oddychanie. Rzeczniczka ministerstwa zdrowia Zuzana Eliasova poinformowała, że wśród pacjentów 13 proc. było zaszczepionych.

Najgorzej na wschodzie

Najgorsza sytuacja epidemiczna jest na wschodzie Słowacji, między innymi w rejonie Koszyc, gdzie we wtorek będzie papież Franciszek. Niektóre placówki służby zdrowia wprowadzają zakaz odwiedzin.

Reklama

Minister zdrowia Vladimir Lengvarsky zakłada, że największy nacisk na szpitale będzie na przełomie września i października. Zdaniem epidemiolog, która należy do grona ekspertów rządu Aleny Koszczalovej za dwa, trzy tygodnie liczby pozytywnych testów mogą być liczone w tysiącach. Dwa tygodnie później należy się spodziewać wzrostu liczby przyjęć do szpitali.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje