Reklama

Reklama

Koronawirus. Włoski ekspert: Druga fala nie będzie już tak silna

"Jeśli dojdzie do drugiej fali epidemii koronawirusa, to nie będzie ona tak silna, jak pierwsza" - uważa szef włoskiej Rady Służby Zdrowia profesor Franco Locatelli. W telewizji RAI w czwartek 11 czerwca ocenił, że nie można na razie powiedzieć, czy dojdzie do drugiej fali.

W wypowiedzi dla trzeciego kanału włoskiej telewizji publicznej ekspert wyraził opinię, że ewentualna nowa fala nie będzie miała takich rozmiarów i zasięgu, jak obecna.

Locatelli zaznaczył, że na razie naukowcy mogą "zgadywać", czy do tego dojdzie. "Ale jest to możliwe wraz z powrotem zimniejszych miesięcy późną jesienią czy zimą. Może dojść do wznowienia, bo wirus krąży nadal w wielu krajach świata, jak widzimy na podstawie danych z Ameryki Łacińskiej i Indii" - dodał prezes Rady Służby Zdrowia.

"Mamy do czynienia z nigdy nienotowanym wcześniej w historii ludzkości międzynarodowym wysiłkiem na rzecz znalezienia szczepionki zdolnej zapewnić masową odporność" - zaznaczył Locatelli.

Reklama

Zgodził się on z najnowszym stanowiskiem Światowej Organizacji Zdrowia, według której niepotrzebne jest noszenie rękawiczek, zalecanych w wielu miejscach publicznych takich, jak sklepy. Zdaniem włoskiego lekarza rękawiczki dają "fałszywe poczucie bezpieczeństwa". Lepsza, wskazał, jest higiena i częste mycie rąk.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy