Reklama

Reklama

Koronawirus. Węgry przedłużają stan wyjątkowy do lutego

Węgierski rząd zdecydował o przedłużeniu trwającego w kraju stanu wyjątkowego do 8 lutego. Pierwotnie miał on obowiązywać do 10 grudnia. Wprowadzenie dekretu o stanie wyjątkowym ma powstrzymać gwałtowny przyrost liczby zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa.

Stan wyjątkowy na Węgrzech oznacza m.in. godzinę policyjną między 20 a 5 rano, zakaz gromadzenia się, obowiązkowe noszenie maseczek w miejscach publicznych oraz zajęcia online w szkołach średnich i na uniwersytetach.

Reklama

Pierwotnie miał on obowiązywać od 11 listopada do 10 grudnia. Władze zadecydowały jednak, że zostanie przedłużony aż do 8 lutego.

Na Węgrzech odnotowano ponad 152 tys. przypadków koronawirusa. Tylko w ciągu ostatniej doby potwierdzono tam 4,2 tys. nowych przypadków. 7499 pacjentów z koronawirusem przebywa w szpitalach, w tym 581 jest podłączonych do respiratorów.

Premier Viktor Orban ocenił na początku tygodnia, że sytuacja w kraju jest trudna, ale w służbie zdrowia są jeszcze rezerwy. Podkreślił, że do dyspozycji jest jeszcze ponad 13 tys. łóżek szpitalnych i ponad 1,6 tys. łóżek na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje