Reklama

Reklama

Koronawirus we Włoszech. W czerwonych strefach na mszę ze specjalnym certyfikatem

W czterech regionach we Włoszech, uznanych przez rząd za czerwone strefy najwyższego ryzyka zakażeń koronawirusem, na mszę do kościoła można będzie iść, mając przy sobie specjalny autocertyfikat, w którym wyjaśnia się powód wyjścia z domu - przekazał Episkopat.

W wydanej w czwartek (5 listopada) nocie Konferencji biskupów znajduje się interpretacja nowego dekretu rządu, na mocy którego od piątku (6 listopada) czerwonymi strefami będą Lombardia, Piemont, Dolina Aosty i Kalabria. Obowiązywać tam będzie zakaz przemieszczania się po obszarze swojej gminy bez uzasadnionego powodu, głównie pracy, nauki i zdrowia. Dekret ten wejdzie w życie na miesiąc.

Episkopat wyjaśnił, że w całym kraju wierni mogą dalej uczestniczyć w mszach organizowanych zgodnie z normami sanitarnymi oraz przy zachowaniu dystansu co najmniej jednego metra i w maseczkach.

Reklama

W czerwonych strefach, dodano, udając się do kościoła, trzeba mieć przy sobie wypełniony certyfikat, który dostępny jest na stronach internetowych włoskich gazet i urzędów. Należy w nim podać trasę, jaką się pokonuje, oraz cel wyjścia z domu.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy