Reklama

Reklama

Koronawirus we Włoszech. W ciągu tygodnia prawie podwoiła się liczba nowych zakażeń

W ciągu tygodnia liczba przypadków koronawirusa we Włoszech prawie się podwoiła - poinformowała w czwartek (26 sierpnia) medyczna fundacja badawcza Gimbe z Bolonii. Podkreśliła, że obecna skala zakażeń jest nieporównywalna z początkiem epidemii, ale konieczna jest czujność.

W ogłoszonym raporcie odnotowano, że w dniach od 19 do 25 sierpnia liczba nowych zakażeń wzrosła o ponad 92 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem. To łącznie 3139 wykrytych infekcji w ciągu siedmiu dni.

Ponadto zaznaczono, że o 215 wzrosła w tym czasie liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. Fundacja Gimbe podkreśliła przy tym, że danych tych w żadnym razie nie można porównać do pierwszych miesięcy epidemii, gdy do szpitali trafiały codziennie setki ludzi.

Poza tym - dodano - znacznie poprawiła się sytuacja w służbie zdrowia, która została potem dobrze zorganizowana w związku z kryzysem epidemicznym. Następnym razem, według ekspertów fundacji, nie doszłoby do takiego "efektu zaskoczenia" jak minionej zimy.

Reklama

Dane dotyczące notowanego obecnie wzrostu liczby zakażeń nie powinny, w ocenie specjalistów, wywoływać niepotrzebnego alarmu, ale utrwalić zbiorową świadomość epidemii w kraju i konieczności zachowania wysokiej czujności.

W środę (26 sierpnia) zanotowano najwyższy od początku maja i okresu kwarantanny dobowy wzrost liczby zakażeń: ponad 1300.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

***

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama