Reklama

Reklama

Koronawirus we Włoszech: W ciągu doby zmarły 602 osoby

W ciągu doby we Włoszech z powodu koronawirusa zmarły 602 osoby - poinformowała we wtorek Obrona Cywilna, przedstawiając oficjalny bilans epidemii. Łączna liczba zmarłych wzrosła do 21 067.

Zakażonych jest obecnie ponad 104 tys. osób, z których zdecydowana większość przebywa w domowej izolacji.

Od początku epidemii potwierdzono we Włoszech 162 tys. przypadków koronawirusa. To wzrost o prawie trzy tys. w porównaniu z danymi z poniedziałku. Wyleczonych zostało 37 tys. chorych, blisko 1,7 tys. w ciągu jednego dnia.

Na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie poinformowano też o stale poprawiającej się sytuacji na oddziałach intensywnej terapii.

Według przedstawionej statystyki, przeżywa 65 proc. przebywających tam pacjentów z COVID-19.

Reklama

Seniorzy pozostaną w domach do końca roku?

Ordynator oddziału intensywnej terapii w rzymskiej klinice Gemelli Massimo Antonelli został poproszony przez dziennikarzy o komentarz do słów szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która zasugerowała, że starsze osoby powinny pozostać w domu do końca roku.

"Nie mamy podstaw, by podać konkretną datę" - oświadczył Antonelli. Jak podkreślił, seniorzy są najbardziej narażeni na zakażenie i jest ich najwięcej w szpitalach oraz "płacą najwyższą cenę". Dlatego, dodał, konieczne jest zapewnienie im największej ochrony.

"Mają być w domu do grudnia? Kto to może teraz powiedzieć? Wszystko zależy od rozwoju pandemii i danych epidemicznych" - zaznaczył lekarz z komitetu naukowego doradzającego rządowi Włoch.

Władze Lombardii informują o stabilizacji sytuacji w tym regionie.

Według najnowszych danych z wtorku, w całych Włoszech zmarło od początku pandemii 116 zakażonych lekarzy.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy