Reklama

Reklama

Koronawirus we Włoszech: Tysiące mandatów za nieprzestrzeganie kwarantanny. Także za żółwia

Tego jeszcze nie było. Ponad 16,5 tys. osób ukarali włoscy policjanci tylko w poniedziałek wielkanocny za to, że nie przestrzegano kwarantanny. To o 20 proc. więcej niż w niedzielę i zdecydowanie więcej niż normalnie w tygodniu. Tłumaczenia były różne - nawet konieczność wyjścia na spacer z… żółwiem.

Z najnowszych danych włoskiego ministerstwa spraw wewnętrznych wynika, że w poniedziałek przeprowadzono dokładnie 252 148 kontroli. Większość dostosowała się do narzuconych obostrzeń, ale z drugiej strony tak dużo mandatów jeszcze nie było - 16 545. Wszystkie za złamanie zakazu przemieszczania się bez powodu. Przypomnijmy, że we Włoszech, podobnie jak w Polsce, drugi dzień świąt jest normalnie wolny od pracy.

Różnica z niedzielą wielkanocną jest wyraźna, bo dzień wcześniej takich kar wlepiono 13 756.

Oznacza to również, że przez dwa dni świąteczne zostało ukaranych finansowo ponad 30 tys. Włochów (w sumie przeprowadzono 465 713 kontroli), czyli ok. 6,5 proc., podczas gdy w zwykłe dni tygodnia jest to na poziomie 3-4 proc.

Reklama

Bodaj największe zaskoczenie karabinierów wywołała pewna rzymianka, która tłumaczyła wyjście z domu koniecznością spaceru z... żółwiem. Policyjne służby prasowe wydały nawet komunikat w tej sprawie, informując, że "karabinierzy z dzielnicy Centocelle ukarali 60-letnią kobietę zaskoczoną poza miejscem zamieszkania bez wyraźnej przyczyny. 

"Kobieta tłumaczyła, że musiała wyjść, aby pospacerować sobie z żółwiem" - czytamy.

Takie tłumaczenie nie przekonało jednak stróżów prawa, którzy nałożyli na kobietę mandat w wysokości 400 euro.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama